Johanson Dielectrics Inc. TDCP500W473K1GV001T
Part No.:
TDCP500W473K1GV001T
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603
Shipping
TDCP500W473K1GV001T Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.89mm)