Amgis, LLC SWT-0.45-26
Part No.:
SWT-0.45-26
Description:
FIXED IND 26UH 450MA 620 MOHM TH
Shipping
SWT-0.45-26 Information
Inductance:
26 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
450 mA
DC Resistance (DCR):
620mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.339" L x 0.339" W (8.60mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)