Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SVMH3225KA301PT201 |
| Manufacturer | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Series | SVMH |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Maximum AC Volts | 300 V |
| Maximum DC Volts | 385 V |
| Varistor Voltage (Min) | 423 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 470 V |
| Varistor Voltage (Max) | 517 V |
| Current - Surge | 200 A |
| Energy | 2J |
| Number of Circuits | 1 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Features | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
The following parts include "SVMH3225KA301PT201" in Silicon Labs SVMH3225KA301PT201.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.