STW-350F188PR01-04.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | STW-350F188PR01-04 |
| Manufacturer | Peerless by Tymphany |
| Series | STW |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Technology | Magnetic |
| Type | Subwoofer |
| Frequency Range | 20 Hz ~ 200 Hz |
| Frequency - Self Resonant | 26.55Hz |
| Impedance | 4.86 Ohms |
| Efficiency - dBA | 81.40 |
| Efficiency - Testing | 1W/1M |
| Efficiency - Type | Half Space Sensitivity |
| Power - Rated | 2500 W |
| Power - Max | - |
| Port Location | Top |
| Shape | Round |
| Material - Cone | Paper |
| Material - Magnet | Ferrite |
| Ingress Protection | - |
| Ratings | - |
| Termination | - |
| Size / Dimension | 15.000" Dia (381.00mm) |
The following parts include "STW-350F188PR01-04" in Silicon Labs STW-350F188PR01-04.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.