onsemi SS3003CH-TL-W
Part No.:
SS3003CH-TL-W
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Diodes
Package:
SOT-23-6
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 3A 6CPH
Shipping
SS3003CH-TL-W Information
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SOT-23-6
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
420 mV @ 3 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
20 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1.4 mA @ 15 V
Capacitance @ Vr, F:
880pF @ 0V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-CPH
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 125°C