KYOCERA AVX SQCAEM5R1CAJME
Part No.:
SQCAEM5R1CAJME
Description:
CAP CER 5.1PF 150V 0505
Shipping
SQCAEM5R1CAJME Information
Capacitance:
5.1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
150V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.57mm)