KYOCERA AVX SQCAEM560JAJWE
Part No.:
SQCAEM560JAJWE
Description:
CAP CER 56PF 150V 0505
Shipping
SQCAEM560JAJWE Information
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
150V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.57mm)