KYOCERA AVX SQCAEM4R3CAJWE
Part No.:
SQCAEM4R3CAJWE
Description:
CAP CER 4.3PF 150V 0505
Shipping
SQCAEM4R3CAJWE Information
Packaging:
Tray
Capacitance:
4.3 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
150V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.57mm)