TE Connectivity Passive Product SP1/2100RJT
Part No.:
SP1/2100RJT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2015 J-Lead
Description:
RES SMD 100 OHM 5% 3/4W 2015
Shipping
SP1/2100RJT Information
Manufacturer:
Series:
SP, CGS
Package/Case:
2015 J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Wirewound
Features:
Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
Supplier Device Package:
Ratings:
SMD
Size / Dimension:
0.215" L x 0.125" W (5.46mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)