SiTime SIT5357AI-FN-33VT-122.880000
Part No.:
SIT5357AI-FN-33VT-122.880000
Description:
MEMS OSC VCTCXO 122.8800MHZ
Shipping
SIT5357AI-FN-33VT-122.880000 Information
Type:
VCTCXO
Frequency:
122.88 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±250ppb
Absolute Pull Range (APR):
±6.25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)