SiTime SIT5357AI-FN-28N0-62.914560
Part No.:
SIT5357AI-FN-28N0-62.914560
Description:
MEMS OSC TCXO 62.91456MHZ LVCMOS
Shipping
SIT5357AI-FN-28N0-62.914560 Information
Type:
TCXO
Frequency:
62.91456 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±250ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
62mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)