SiTime SIT5357AI-FN033IT-100.000000
Part No.:
SIT5357AI-FN033IT-100.000000
Description:
MEMS OSC DCTCXO 100.0000MHZ
Shipping
SIT5357AI-FN033IT-100.000000 Information
Type:
DCTCXO
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±250ppb
Absolute Pull Range (APR):
±3ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
62mA
Supplier Device Package:
10-CQFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)