SiTime SIT5356AI-FQ133JE-30.720000
Part No.:
SIT5356AI-FQ133JE-30.720000
Description:
MEMS OSC DCTXCO 30.7200MHZ LVCMO
Shipping
SIT5356AI-FQ133JE-30.720000 Information
Type:
DCTCXO
Frequency:
30.72 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Absolute Pull Range (APR):
±5.31ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)