SiTime SIT5356AI-FNB33IQ-49.152000
Part No.:
SIT5356AI-FNB33IQ-49.152000
Description:
MEMS OSC DCTXCO 49.152000MHZ LVC
Shipping
SIT5356AI-FNB33IQ-49.152000 Information
Type:
DCTCXO
Frequency:
49.152 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±250ppb
Absolute Pull Range (APR):
±9.25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)