SiTime SIT5356AI-FN-28VT-16.384000
Part No.:
SIT5356AI-FN-28VT-16.384000
Description:
MEMS OSC VCTCXO 16.3840MHZ
Shipping
SIT5356AI-FN-28VT-16.384000 Information
Type:
VCTCXO
Frequency:
16.384 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Absolute Pull Range (APR):
±6.25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)