SiTime SIT5356AICFQG28IE-19.200000
Part No.:
SIT5356AICFQG28IE-19.200000
Description:
MEMS OSC DCTXCO 19.2000MHZ SMD
Shipping
SIT5356AICFQG28IE-19.200000 Information
Type:
DCTCXO
Frequency:
19.2 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.8V
Absolute Pull Range (APR):
±99.06ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)