SiTime SIT5356AICFQ-33N0-16.000000
Part No.:
SIT5356AICFQ-33N0-16.000000
Description:
MEMS OSC TCXO 16.0000MHZ
Shipping
SIT5356AICFQ-33N0-16.000000 Information
Frequency:
16 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)