SiTime SIT5356AICFN-33VT-14.850000
Part No.:
SIT5356AICFN-33VT-14.850000
Description:
MEMS OSC XO 14.8500MHZ VCTCXO
Shipping
SIT5356AICFN-33VT-14.850000 Information
Type:
VCTCXO
Frequency:
14.85 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
57mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)