Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SI3932DV-T1-GE3 |
| Manufacturer | Vishay Siliconix |
| Series | TrenchFET® |
| Package/Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 3.7A |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 58mOhm @ 3.4A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.2V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 6nC @ 10V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 235pF @ 15V |
| Power - Max | 1.4W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 6-TSOP |
The following parts include "SI3932DV-T1-GE3" in Silicon Labs SI3932DV-T1-GE3.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.