Amgis, LLC SH150T-1.02-17
Part No.:
SH150T-1.02-17
Description:
FIXED IND 17UH 1.02A 100 MOHM TH
Shipping
SH150T-1.02-17 Information
Inductance:
17 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.02 A
DC Resistance (DCR):
100mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.433" L x 0.441" W (11.00mm x 11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.10mm)