Vishay Electro-Films SFM2740CKMANHWS
Part No.:
SFM2740CKMANHWS
Description:
SFM 10% 250PPM WS
Shipping
SFM2740CKMANHWS Information
Resistance:
2.74 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.012" (0.30mm)