Vishay Electro-Films SFM1000AKCANHWS
Part No.:
SFM1000AKCANHWS
Description:
SFM 10% 50PPM WS
Shipping
SFM1000AKCANHWS Information
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.012" (0.30mm)