Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | SDV1005H260C0R5YPTF |
| Manufacturer | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Series | SDV |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Maximum AC Volts | 18.4 V |
| Maximum DC Volts | 26 V |
| Varistor Voltage (Min) | 100 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 130 V |
| Varistor Voltage (Max) | 160 V |
| Current - Surge | - |
| Energy | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 0.5 pF @ 1 MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Features | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
The following parts include "SDV1005H260C0R5YPTF" in Silicon Labs SDV1005H260C0R5YPTF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.