onsemi SB2003M-TL-W
Part No.:
SB2003M-TL-W
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-SMD, Flat Leads
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 2A 6MCPH
Shipping
SB2003M-TL-W Information
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
6-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
500 mV @ 2 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
20 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
30 µA @ 15 V
Capacitance @ Vr, F:
75pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-MCPH
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 125°C