KYOCERA AVX SA052A820JAC
Part No.:
SA052A820JAC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Shipping
SA052A820JAC Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SpinGuard® SA
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)