KYOCERA AVX SA051A151JAA
Part No.:
SA051A151JAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 150PF 100V NP0 AXIAL
Shipping
SA051A151JAA Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SpinGuard® SA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)