Delevan S4924R-271K
Part No.:
S4924R-271K
Description:
FIXED IND 270NH 1.855A 110 MOHM
Shipping
S4924R-271K Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.855 A
Current - Saturation (Isat):
1.855A
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Q @ Freq:
47 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
300MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)