Delevan S1008-123K
Part No.:
S1008-123K
Description:
FIXED IND 12UH 220MA 3.5 OHM SMD
Shipping
S1008-123K Information
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
220 mA
DC Resistance (DCR):
3.5Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
28MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)