Vishay Dale RWR89S1871DSRSL
Part No.:
RWR89S1871DSRSL
Description:
RES 1.87K OHM 3W 0.5% WW AXIAL
Shipping
RWR89S1871DSRSL Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
1.87 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
S (0.001%)