Vishay Dale RWR89S1300BRB12
Part No.:
RWR89S1300BRB12
Description:
RES 130 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Shipping
RWR89S1300BRB12 Information
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
R (0.01%)