Vishay Dale RWR89S12R4BMB12
Part No.:
RWR89S12R4BMB12
Description:
RES 12.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Shipping
RWR89S12R4BMB12 Information
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Packaging:
Bulk
Resistance:
12.4 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
3W
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
M (1%)