Vishay Dale RWR81S1800DSS73
Part No.:
RWR81S1800DSS73
Description:
RES 180 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Shipping
RWR81S1800DSS73 Information
Resistance:
180 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)