Vishay Dale RWR81N1R50FSRSL
Part No.:
RWR81N1R50FSRSL
Description:
RES 1.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
Shipping
RWR81N1R50FSRSL Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
1.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)