Vishay Dale RWR80S35R7DRBSL
Part No.:
RWR80S35R7DRBSL
Description:
RES 35.7 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Shipping
RWR80S35R7DRBSL Information
Packaging:
Bulk
Resistance:
35.7 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)