Vishay Dale RWR80NR301FMS73
Part No.:
RWR80NR301FMS73
Description:
RES 0.301 OHM 2W 1% WW AXIAL
Shipping
RWR80NR301FMS73 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
301 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
M (1%)