Vishay Dale RWR71SR147FSRSL
Part No.:
RWR71SR147FSRSL
Description:
RES 0.147 OHM 2W 1% WW AXIAL
Shipping
RWR71SR147FSRSL Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
147 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.812" L (4.75mm x 20.62mm)
Failure Rate:
S (0.001%)