Vishay Sfernice RV0805Y2262BNT
Part No.:
RV0805Y2262BNT
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RV 0805 10PPM 22K6 0.1% N TR
Shipping
RV0805Y2262BNT Information
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
22.6 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)