Vishay Sfernice RV0603Y2152BNT
Part No.:
RV0603Y2152BNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RV 0603 10PPM 21K5 0.1% N TR
Shipping
RV0603Y2152BNT Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RV
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
21.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Thin Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.75mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)