Murata Electronics RPEF51H472Z2K1A03B
Part No.:
RPEF51H472Z2K1A03B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 4700PF 50V Y5V RADIAL
Shipping
RPEF51H472Z2K1A03B Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
RPE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)