Murata Electronics RPEE41H333M2P1B03B
Part No.:
RPEE41H333M2P1B03B
Description:
CAP CER 0.033UF 50V Z5U RADIAL
Shipping
RPEE41H333M2P1B03B Information
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)