Murata Electronics RPEE41H332M2P1A03B
Part No.:
RPEE41H332M2P1A03B
Description:
CAP CER 3300PF 50V Z5U RADIAL
Shipping
RPEE41H332M2P1A03B Information
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)