Murata Electronics RPE5C1H3R3C2P1B03B
Part No.:
RPE5C1H3R3C2P1B03B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 3.3PF 50V NP0 RADIAL
Shipping
RPE5C1H3R3C2P1B03B Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
RPE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
3.3 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)