Vishay Dale RNC60H15R0BSRSL
Part No.:
RNC60H15R0BSRSL
Description:
RES 15 OHM 1/4W .1% AXIAL
Shipping
RNC60H15R0BSRSL Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Failure Rate:
S (0.001%)