Vishay Dale RNC50H6653FSB14
Part No.:
RNC50H6653FSB14
Description:
RES 665K OHM 1/10W 1% AXIAL
Shipping
RNC50H6653FSB14 Information
Resistance:
665 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate:
S (0.001%)