Vishay Dale RLR05C8R25FRB14
Part No.:
RLR05C8R25FRB14
Description:
RES 8.25 OHM 1% 1/8W AXIAL
Shipping
RLR05C8R25FRB14 Information
Resistance:
8.25 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate:
R (0.01%)