Vishay Dale RLR05C6653FPBSL
Part No.:
RLR05C6653FPBSL
Description:
RES 665K OHM 1% 1/8W AXIAL
Shipping
RLR05C6653FPBSL Information
Resistance:
665 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate:
P (0.1%)