Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | RI4192 |
| Manufacturer | Ranatec |
| Series | - |
| Package/Case | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Type | Band Pass |
| Filter Order | 2nd |
| Technology | - |
| Number of Channels | 9 |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Attenuation Value | 50dB @ 800MHz ~ 3GHz |
| Resistance - Channel (Ohms) | - |
| Current | - |
| Values | - |
| ESD Protection | Yes |
| Operating Temperature | - |
| Applications | - |
| Voltage - Rated | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Size / Dimension | 2.795" L x 1.417" W (71.0mm x 36.0mm) |
| Height | 0.870" (22.10mm) |
The following parts include "RI4192" in Silicon Labs RI4192.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.