VPG Foil Resistors RBFCR2000FL
Part No.:
RBFCR2000FL
Description:
RBFCR2000FL 10 PPM REELED
Shipping
RBFCR2000FL Information
Resistance:
200 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)