EVVO RB520S-30
Part No.:
RB520S-30
Manufacturer:
EVVO
Package:
SC-79, SOD-523
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523
Shipping
RB520S-30 Information
Manufacturer:
EVVO
Series:
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
600 mV @ 200 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 10 V
Supplier Device Package:
SOD-523
Operating Temperature - Junction:
125°C