Nexperia USA Inc. PMEG200G30ELPX
Part No.:
PMEG200G30ELPX
Package:
SOD-128
Description:
PMEG200G30ELP/SOD128/FLATPOWER
Shipping
PMEG200G30ELPX Information
Package/Case:
SOD-128
Product Status:
Obsolete
Technology:
SiGe (Silicon Germanium)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
880 mV @ 3 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 2A (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
14 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
30 nA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:
80pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-128/CFP5
Operating Temperature - Junction:
175°C